SP28 Zabrze

Głośne czytanie z DARIUSZEM WALERJAŃSKIM

linia-ruchomy-obrazek-0447

W poniedziałek 27 lutego gościem naszej szkoły był  znany zabrzański publicysta historyczny, autor przewodnika po naszym mieście „Zabrze krok po kroku”, a także założyciel i przewodniczący koła Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Zabrzu pan Dariusz Walerjański.

Historyk i muzealnik, zaangażowany od lat  w ratowanie zabrzańskich zabytków poprzemysłowych oraz  cmentarza żydowskiego, pełni obecnie funkcję przewodniczącego Komisji Kultury i Dziedzictwa przy Radzie Miasta.

Wizyta odbyła się w ramach cyklu Czytamy razem – comiesięcznych spotkań z książką oraz znanymi osobami.

Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie klas młodszych z przejęciem wysłuchali pełnych grozy legend zabrzańskich w znakomitej interpretacji naszego gościa.

                                              (Judyta STEFANIK – HEINRICH)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447