SP28 Zabrze

„Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole”

linia-ruchomy-obrazek-0447

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Postanowiliśmy uczcić święto sceny i zaprosiliśmy do szkoły grupę teatralną „Lufcik na korbkę” z przedstawieniem „Teo, śląski dinozaur”. „Lufcik na korbkę” to formacja teatralna znana z opowiadania o śląskich tradycjach i legendach w zabawny i przystępny dla najmłodszych sposób. Dzieci z przedszkola i klas I- III przyszły dzisiaj do szkoły przebrane w baśniowe stroje aby nawiązać do gry aktorskiej, sceny, wcielić się w aktorów. O godzinie 10 uczestniczyły na sali gimnastycznej (która na godzinę stała się małym teatrem) w przedstawieniu teatralnym. Aktorzy przygotowali piękną scenografię i rekwizyty. W barwny, ekscytujący i ciekawy sposób przedstawiali sztukę
o dinozaurach. Dzieci żywo reagowały na grę aktorską, brały czynny udział w przedstawieniu: śpiewały, biły brawo a nawet odtańczyły taniec z dinozaurami. To była ciekawe i wesołe spotkanie z teatrem.

linia-ruchomy-obrazek-0447