SP28 Zabrze

Klasa VI a na IX Międzynarodowych Targach Turystycznych w Zabrzu

linia-ruchomy-obrazek-0447

   7 kwietnia 2017 r. uczniowie  klasy VI a udali się do Hali MOSiR  w  Zabrzu, aby uczestniczyć   w IX Międzynarodowych Targach Turystycznych. Impreza obfitowała w liczne atrakcje.  Powitał nas występ orkiestry dętej i  pokaz tańca mażoretek  „Pantery” z Gliwic. Na inauguracji  imprezy była obecna Pani Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz wielu gości z kraju i zagranicy.

   Wystawcy  z  Polski, Włoch, Czech, Słowacji i Izraela prezentowali  bogatą ofertę turystyczną dla szkół
i indywidualnych klientów.   Szóstoklasiści odwiedzili ciekawe stoiska, które oprócz folderów reklamowych, broszur,  ulotek  turystycznych  i pamiątkowych gadżetów,  oferowały uczniom namiastkę różnych form  zajęć edukacyjnych dla szkół.  Były to,  m.in. pokazy,  doświadczenia, gry i zabawy,  dostosowane do wieku i poziomu uczestników. Można było spróbować regionalnych przysmaków, obejrzeć  tradycyjne stroje ludowe, posłuchać muzyki góralskiej, dowiedzieć się ciekawych informacji od żołnierzy. Nikt się nie spodziewał, że na targach turystycznych będzie można spotkać się z piłkarzami  reprezentacji Górnika Zabrze, którzy chętnie pozowali do zdjęć ze swoimi kibicami i rozdawali autografy.

Na zakończenie naszego pobytu, spotkała nas miła niespodzianka. Amelka Drozd  miała szczęście w pierwszym  losowaniu nagród i wygrała zaproszenie do Groty Solnej. To był fantastyczny wyjazd!         /Renata Urban- wychowawca klasy VI a/

linia-ruchomy-obrazek-0447