SP28 Zabrze

Sukces na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu

linia-ruchomy-obrazek-0447

Uczniowie naszej szkoły – klasa II a i III b pod opieką pani Ewy Rogackiej i Anny Dereli zdobyli Srebrną Maskę za przedstawienie pt. ,, Bajka o ślimaku Kacperku” adaptacji książki Małgorzaty Strzałkowskiej w 63 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Dzieci wcieliły się w ślimaki mieszkające na zielonej łące wraz z Anatolem i Euzebiuszem. Niestety pewnego dnia pojawia się ogromny słoń. Na szczęście mały Kacperek ratuje ich z opresji. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia na naszej stronie.            (Anna Derela, Ewa Rogacka)

BRĄZOWĄ PUENTĘ  wytańczył zespół „DENSIAKI”, który na 63 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka zaprezentował 2 układy taneczne w choreografii Agnieszki Gabzdyl. Pierwszy z tańców zatytułowany „Wakacje Myszki Minnie” przeniósł widzów w świat baśni oraz gorącego lata. Natomiast drugi układ „Roztańczone niebo” za pomocą muzyki na żywo (śpiew w wykonaniu sióstr Brożek pod opieką pani Anny Dereli) pomógł widzom pobudzić wyobraźnię i przenieść się w świat  fantazji. Dla  wszystkich uczniów był to niezapomniany występ, który przyniósł kolejne doświadczenia. Tancerze zostali zaproszeni do występu podczas uroczystego koncertu galowego w Teatrze Nowym- zaprezentują układ „Wakacje Myszki Minnie”. GRATULACJE! (Agnieszka Gabzdyl)

linia-ruchomy-obrazek-0447