Dzień: 2017-04-08

„Kobiety na 5”

Rada Rodziców wspólnie z Radą Pedagogiczną naszej szkoły 7.04.2017 zaprosiła panie na imprezę otwartą pod hasłem „Kobiety na 5”. W szkolnej jadalni dla zaproszonych gości, mamy naszych uczniów przygotowały pyszne ciasta, kawę i herbatę. W spotkaniu wzięła udział p. Urszula Koszutska, radna Sejmiku Śląskiego i dyrektor PPP w Zabrzu. Mówiła o kobietach, ich roli w życiu rodziny i społeczeństwa. Udzielała rad, jak dbać o siebie, jak postępować, aby czuć się szczęśliwą w tej roli, w miejscu, gdzie żyjemy.
Chętne osoby mogły skorzystać z bezpłatnego masażu wykonanego przez p. Barbarę Strojny.

(Joanna Graeser)

Wycieczka do filharmonii

5 kwietnia uczniowie klas drugich pod opieką p. Ewy Rogackiej, Jadwigi Szewczuk, Joanny Graeser i Agnieszki Gabzdyl wybrali się na wycieczkę do Filharmonii, aby wysłuchać wiosennego koncertu. Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej przeniosła dzieci w świat muzyki wypełnionej różnorodnymi dźwiękami. Było to ciekawe i dla niektórych uczniów zupełnie nowe przeżycie. Kolejną atrakcją wycieczki było wyjście na lody, które dało wychowankom wiele radości. To był naprawdę udany wyjazd. (Agnieszka Gabzdyl)