Dzień: 2017-04-23

Klasy I w Muzeum Górnictwa Węglowego

W piątek 21 kwietnia 2017 uczniowie klas 1 a i 1 b byli na wycieczce w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z okazji XXIV Tygodnia Ziemi. Dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób powstał węgiel kamienny i zobaczyć wystawę ”Karbon”. Następnie wzięły udział w warsztatach ekologicznych  pt. „Elektrośmieci”. Uczniowie chętnie wykonywały plastyczne prace i mogły odpowiadać na pytania przed kamerami TV Zabrze.  Na koniec mogły kupić sobie pamiątkę z muzeum i w prezencie dostały książeczkę o Czerwonym Kapturku.    (Izabela Dąbkowska)

Klasy pierwsze na warsztatach w Castoramie

We wtorek 11 kwietnia 2017 dzieci z klasy 1 a były na warsztatach MAJSTERKOWO w Castoramie w Tarnowskich Górach. Najpierw dzieci dostały ceramiczne doniczki i farby aby ozdobić swoje donice przepięknymi malunkami.Następnie pracownicy marketu pokazali dzieciom w jaki sposób należy opiekować się roślinami. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Później sypały ziemię do donic i wkładały stokrotkę do środka. Mogły też posiać rzeżuchę i gorczycę. Każde dziecko dostało w prezencie dyplom, karty do gry, książeczkę.Tak obdarowani wieloma prezentami wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach.Pracownikom Castoramy w Tarnowskich Górach serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.                (Wych. Izabela Dąbkowska i kl.1 a)