Dzień: 2017-04-25

„Zabrze czyta” biblioteczna akcja plenerowa

24 kwietnia  odbyła się plenerowa akcja biblioteczna „ZABRZE CZYTA” – organizowana z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu, we współpracy z zabrzańskimi instytucjami. Uczniowie naszej szkoły – kl. II a i III b – wzięli w niej udział. Wraz ze swoimi paniami – Ewą Rogacką i Anną Derelą – pojawili się w Platanie z reklamówką książek, w które zaopatrzyła ich p. bibliotekarka, Judyta Stefanik Heinrich. Książki te miały służyć do wymiany na inne. Na miejscu dzieci mogły posłuchać czytania, a także gry na instrumentach w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Wzięły udział w quizie, w którym można było zdobyć książkę. Mogły obserwować proces powstawania znaczków okolicznościowych, które zresztą potem otrzymały. Bardzo wesołe było pozowanie do zdjęć przy specjalnej fotościance. Akcja była pełna atrakcji, a przede wszystkim ze wszech miar kształcąca.

Sukces uczennic z naszej szkoły w XXI Konkursie Piosenki Śląskiej

Wiktoria Bąk i Alicja Marcisz z klasy II d pod opieką wychowawczyni Agnieszki Gabzdyl   oraz  Wiktoria i Natalia Brożek z klasy III b pod opieką Anny Dereli   25 .04.2017 wzięły udział w Miejskim Konkursie Piosenki Śląskiej . Uczennice z drugiej klasy zdobyły II miejsce, a trzecim miejscem cieszyły się uczennice z klasy trzeciej. Gratulujemy!!!  (Anna Derela)

Gala Teatru 63 Konkursu Festiwalu Kultury i Młodzieży im. Norberta Kroczka

24 kwietnia mali ,, aktorzy” z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami (Anną Derelą i Ewą Rogacką) odebrali nagrodę za zdobycie Srebrnej Maski w Festiwalu Młodzieży i Kultury  im. Norbrta Kroczka. Uczniowie mieli możliwość stanąć na prawdziwej scenie teatru , aby odebrać nagrodę i gratulacje od samego wiceprezydenta Zabrza Jana Pawlucha.  Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia dwóch zwycięskich spektakli. Pierwszy  z nich przedstawiony przez integracyjny teatr Rzepka pt. ,,Fotografia” a drugi pt. ,,A niech to gęś kopnie” przedstawiony przez zespół teatralny 10 kurtyna . Zwycięzcom gratulujemy!!!!!   (Anna Derela)

„Odlotowa” lekcja przyrody

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole uatrakcyjnił pokaz ptasich lotów. Była to ciekawa forma edukacji przyrodniczej poprzez bezpośredni kontakt uczniów z żywymi zwierzętami. Dzieci mogły obserwować w locie przedstawicieli sów, jastrzębi i sokołów. Prowadzący przekazywali wiele treści z zakresu edukacji ekologicznej. Opowiadali o życiu prezentowanych ptaków, cechach gatunków, zwyczajach, sposobach zdobywania pożywienia.
Dzieci były bardzo zaangażowane w pokaz, pełniły rolę asystentów, odpowiadały na pytania, zdobywały nagrody. W programie była także sesja fotograficzna z sową. Chętnych do zrobienia zdjęcia z płomykówką nie brakowało.
To była „odlotowa lekcja”!
(Organizatorzy Dnia Ziemi: D. Ciesielska, B. Kaszuba-Nawrat, A. Mikulak- Szczodra, I. Dąbkowska, R. Urban)