SP28 Zabrze

„Odlotowa” lekcja przyrody

linia-ruchomy-obrazek-0447

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole uatrakcyjnił pokaz ptasich lotów. Była to ciekawa forma edukacji przyrodniczej poprzez bezpośredni kontakt uczniów z żywymi zwierzętami. Dzieci mogły obserwować w locie przedstawicieli sów, jastrzębi i sokołów. Prowadzący przekazywali wiele treści z zakresu edukacji ekologicznej. Opowiadali o życiu prezentowanych ptaków, cechach gatunków, zwyczajach, sposobach zdobywania pożywienia.
Dzieci były bardzo zaangażowane w pokaz, pełniły rolę asystentów, odpowiadały na pytania, zdobywały nagrody. W programie była także sesja fotograficzna z sową. Chętnych do zrobienia zdjęcia z płomykówką nie brakowało.
To była „odlotowa lekcja”!
(Organizatorzy Dnia Ziemi: D. Ciesielska, B. Kaszuba-Nawrat, A. Mikulak- Szczodra, I. Dąbkowska, R. Urban)

linia-ruchomy-obrazek-0447