SP28 Zabrze

„Zabrze czyta” biblioteczna akcja plenerowa

linia-ruchomy-obrazek-0447

24 kwietnia  odbyła się plenerowa akcja biblioteczna „ZABRZE CZYTA” – organizowana z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu, we współpracy z zabrzańskimi instytucjami. Uczniowie naszej szkoły – kl. II a i III b – wzięli w niej udział. Wraz ze swoimi paniami – Ewą Rogacką i Anną Derelą – pojawili się w Platanie z reklamówką książek, w które zaopatrzyła ich p. bibliotekarka, Judyta Stefanik Heinrich. Książki te miały służyć do wymiany na inne. Na miejscu dzieci mogły posłuchać czytania, a także gry na instrumentach w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Wzięły udział w quizie, w którym można było zdobyć książkę. Mogły obserwować proces powstawania znaczków okolicznościowych, które zresztą potem otrzymały. Bardzo wesołe było pozowanie do zdjęć przy specjalnej fotościance. Akcja była pełna atrakcji, a przede wszystkim ze wszech miar kształcąca.

linia-ruchomy-obrazek-0447