Dzień: 2017-04-30

Klasa VI b w Muzeum Miejskim Cafe Silesia

28 kwietnia, klasa VI b zwiedziła Muzeum Miejskie Cafe Silesia w Zabrzu. Można było oglądać dwie wystawy. Jedną poświęconą historii powstania Pisma Świętego. Niespotykaną rzeczą na niej było to, iż można było do woli dotykać wszystkie eksponaty. Druga wystawa była poświęcona Nikiforowi – malarzowi należącemu do prymitywistów. Obydwie wystawy zostały oprowadzane przez przewodników, którzy w ciekawy sposób opowiadali o znajdujących się tam eksponatach oraz odpowiadali na pytania uczniów. (Jolanta Brzozoń)

Wystawa z okazji Święta Ziemi

W tym roku szkolnym z okazji Święta Ziemi w naszej szkole na holu została zaprezentowana wystawa zdjęć. Zaprezentowano okazy flory i fauny z Etiopii, Kenii i Peru. Oprócz ciekawych krajobrazów były fotografie słoni, małp, żyrafy oraz zrobione z małej odległości obrazy krokodyli. Można było obejrzeć krajobrazy Machu Picchu, zaś widok na Kilimandżaro nie przesłaniała żadna mgła.

Zdjęcia wykonała i wystawę przygotowała Beata Kaszuba-Nawrat.