SP28 Zabrze

FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

linia-ruchomy-obrazek-0447

Tradycją już naszej szkoły stała się organizacja Festiwalu piosenki patriotycznej i żołnierskiej.
W tym roku miał on miejsce 15 maja, był więc także okazją do przypomnienia ważnych majowych rocznic, zwłaszcza uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz zakończenia II wojny światowej w Europie.
W tym roku festiwal nie miał, jak dotychczas formy konkursu, lecz prezentacji wybranych utworów przez chętnych uczniów klas IV – VI. Na wstępie wszyscy wykonali najważniejszą dla naszego narodu pieśń, czyli „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie przypomniane zostały takie utwory jak: „Rota”,
„O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Piechota”, „Pierwsza Brygada”, „Czerwone maki na Monte Cassino” oraz „Witaj majowa jutrzenko”. Przed prezentacją każdego utworu przedstawiona została historia powstania każdej pieśni oraz przybliżone zostały sylwetki ich autorów.
Organizatorkami festiwalu były: p. Iwona Boborowska,
p. Agnieszka Łukaszek, p. Dorota Zabielna.

linia-ruchomy-obrazek-0447