Dzień: 2017-06-08

Na lekcji regionalizmu

8.06.2017 na lekcji zajęć regionalnych dzieci wykonywały zabawki z ,,taszyntucha”. To już dzisiaj zapomniana zabawa, która trochę przypomina origami. Polega na składaniu chusteczki tak, aby otrzymać w efekcie np. żabkę, kołyskę.

Zabawa z mojego dzieciństwa. Wzory tej i innych ciekawych zabaw można znaleźć w książce Marka Szołtyska ,,Graczki śląskie”. (Helena Maśnica)

Spacer po Rokitnicy

linia-ruchomy-obrazek-0447Spacer po Rokitnicy 2017

Kurs pierwszej pomocy

Projekt edukacyjny „Ratuj z nami, czyli podaj dalej” – 06.06.2017

Kolejny raz odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum nr 4 i Liceum nr 12 wraz ze swoim mentorem mgr Sławomirem Czypczarem. Wszyscy należą do Szkolnej Grupy Ratowniczej. Starsi koledzy, w obecności nauczycieli,  przeprowadzili w klasach IV – VI kurs pierwszej pomocy . Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wskazówek „ratowników” i z zapałem wykonywali poszczególne zadania. Chociaż znakomicie dawali sobie radę, oby nigdy nie musieli z tych umiejętności korzystać!!