Dzień sportu po śląsku i nie tylko

Wszystkie klasy, w grupach wiekowych I – III oraz IV – VI, uczestniczyły  w zabawach  i rozgrywkach sportowych oraz turnieju gry w warcaby z okazji Dnia Sportu. Klasy IV –VI wzięły udział w  rozgrywkach gier zespołowych oraz lekkoatletycznych. Każda klasa wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców z koszykówki, ringo i piłki nożnej, a także drużynę mieszaną w  biegu, skoku w dal i rzutu piłką lekarską. Uczniowie kl. IV – VI mieli możliwość bicia rekordów w konkurencjach indywidualnych – żonglerka piłką nożną, pompki, przeskoki przez skakankę. Ponadto kl. IV-VI obejrzały przedstawienie profilaktyczne.   Klasy I – III rywalizowały drużynowo w wyścigach rzędów. Wszystkie dzieci brały udział w grach i zabawach o charakterze śląskim „Graczki Śląskie”. Klasy rywalizowały na poziomie swojego rocznika. Wszystkie drużyny walczyły dzielnie. Podczas rozgrywek panowała wspaniała sportowa atmosfera. Każda klasa otrzymała dyplom niezależnie od miejsca, które zajęła w rozgrywkach. Impreza została zorganizowana w kl.IV-VI przez n-li wych. fiz., a w kl. I-III przez p. H. Maśnicę i p. A .Derelę. Wychowawcy oraz nauczyciele  pomagali   w przeprowadzeniu poszczególnych punktów programu,  pełnili opiekę nad klasami  i  pilnowali porządku. (Joanna Drynkowska)

Po rozgrywkach nastąpiło uroczyste wręczanie dyplomów za w/w konkurencje i wiele innych konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie w szkole.