SP28 Zabrze

Różaniec

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dnia 18.10.2017r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie :RÓŻANIEC MILIONA DZIECI

O godz. 9.00 uczniowie wraz z księdzem, dyrekcją
i nauczycielami szkoły zebrali się na korytarzu szkolnym, by w modlitwie różańcowej , połączyć się z dziećmi z innych krajów. Modliliśmy się w intencji rówieśników w Syrii, prosząc Boga o pokój w tym kraju.  Pomysł modlitewnej kampanii zrodził się w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas. Wychowawczyni jednej z klas, której uczniowie odmawiali różaniec na lekcjach religii, zachęcała: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Było to nawiązanie do słów świętego Ojca Pio, który powiedział: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. To kolejna odsłona projektu modlitewnego,  który od 2005 r. łączy młodych katolików na całym świecie,  a promuje ją Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w Potrzebie.W ubiegłym roku w tą modlitwę włączyły się dzieci w 63 krajach na świecie.                        (Anna Żerdzińska – Pszczółka)

linia-ruchomy-obrazek-0447