SP28 Zabrze

Pasowanie na ucznia.

linia-ruchomy-obrazek-0447

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  20 października 2017 r. to pamiętna data dla pierwszoklasistów.   W tym dniu  o godz. 9.00 w murach Szkoły Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Pierwszaki w galowych strojach przy przepięknej dekoracji i w miłej atmosferze zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności naszej szkoły. Uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się  od początku roku szkolnego przy wsparciu swoich wychowawczyń pani Anny Dereli
i Małgorzaty Kuśmierczak. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i tańców.  Wytrwale ćwiczyli podczas prób, aby zaprezentować w tym ważnym dla nich dniu piękny program artystyczny. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.  Pasowanie przez Panią Dyrektor Bożenę Olichwer  na ucznia „wielkim ołówkiem”  było tylko tego potwierdzeniem. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i wspólnych zdjęć. Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili miły czas przy  słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
(Anna Derela)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447