SP28 Zabrze

Konkurs „Zabrze moje miasto”

linia-ruchomy-obrazek-0447

Szkolny konkurs regionalny dla uczniów klas IV-VII

z cyklu Zabrze moje miasto

Hasłem tegorocznego październikowego konkursu wiedzy o Zabrzu było pytanie:                                         

 Czy znasz swoje miasto?

         Okazję do udziału w rywalizacji mieli wszyscy uczniowie klas starszych, którzy sprawdzili swoją wiedzę o mieście w pisemnym teście. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 29 uczestników z wszystkich klas, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście eliminacyjnym.

         Dla finalistów przewidziano dodatkowe zadanie, polegające na wspólnym utworzeniu Księgi zabrzańskich atrakcji. Uczniowie losowali zagadnienia do powstającej pracy oraz gromadzili informacje i materiały poglądowe dotyczące wylosowanego tematu.

         W spotkaniu finałowym, które odbyło się 26 października, uczestnicy prezentowali ustnie zgromadzone wiadomości oraz opracowaną kartę do Księgi zabrzańskich atrakcji. Odpowiadali również na pytania dotyczące Zabrza.

         Jury wyłoniło na podstawie oceny wszystkich konkurencji następujących laureatów tegorocznych zmagań:

  • I miejsce – Patryk Kubitzki z klasy VII A
  • II miejsce – Paweł Brzeziński z klasy V B
  • III miejsce – Daria Pudło z klasy VII B
  • IV miejsce – Marta Węglarz z klasy VII B
  • V miejsce – Wiktoria Kosz z klasy VI B
  • VI miejsce – Błażej Węglarz z klasy IV A

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy:

Helena Maśnica, Iwona Boborowska, Judyta Stefanik-Heinrich, Dorota Zabielna

linia-ruchomy-obrazek-0447