Dzień: 2017-11-19

Świętowanie Dnia Niepodległości

13 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia
z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać dramatyczne wydarzenia z czasów rozbiorów oraz wielu następnych dziesięcioleci, w czasie których Polacy podejmowali próby odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy IIIc, Va oraz VI b zaprezentowali piękne wiersze
o tematyce patriotycznej, upamiętniające wydarzenia
z przeszłości. Chór szkolny przypomniał najpiękniejsze polskie pieśni nawiązujące do historii naszego państwa. Uczniowie klasy IIId uatrakcyjnili akademię prezentując wszystkim zebranym jeden z najbardziej popularnych w dawnych czasach taniec ludowy. Organizatorami akademii były panie:
I. Boborowska, J. Graeser, A. Łukaszek, D. Zabielna.                                       (Dorota Zabielna)

Udział w obchodach „Dnia św. Marcina”

Tegoroczny Dzień Świętego Marcina rozpoczął się przy SP 31, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy tego wydarzenia. Przybyli członkowie Rady Dzielnicy, ksiądz proboszcz Zygfryd Sordon, Jan Pawluch – II Zastępca Prezydenta Miasta, mieszkańcy Rokitnicy, górnicza orkiestra dęta i … św. Marcin na koniu. Każde przybyłe dziecko zostało obdarowane kolorowym ołówkiem z drewnianą ozdobą, na dobry początek. Pojawiły się wspaniałe lampiony. Bardzo efektowny lampion miała uczennica naszej szkoły – Natalia Chrószcz z klasy I a. Zrobiła go własnoręcznie razem z mamą.
W Szensztacie, gdzie doszliśmy prowadzeni przez św. Marcina na koniu, miały miejsce występy dzieci, wspólne śpiewanie, rozstrzygnięcie konkursu, modlitwa, przemówienie p. Jana Pawlucha. Na końcu były rozdawane świętomarcińskie rogale.
Dzieci z naszej szkoły wyróżnione w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Dzielę się z bliźnim,
jak święty Marcin”:
II miejsce – Barbara Nawrat – Oddział Przedszkolny Biedronki