Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Świętowanie Dnia Niepodległości – SP28 Zabrze
SP28 Zabrze

Świętowanie Dnia Niepodległości

linia-ruchomy-obrazek-0447

13 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia
z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać dramatyczne wydarzenia z czasów rozbiorów oraz wielu następnych dziesięcioleci, w czasie których Polacy podejmowali próby odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy IIIc, Va oraz VI b zaprezentowali piękne wiersze
o tematyce patriotycznej, upamiętniające wydarzenia
z przeszłości. Chór szkolny przypomniał najpiękniejsze polskie pieśni nawiązujące do historii naszego państwa. Uczniowie klasy IIId uatrakcyjnili akademię prezentując wszystkim zebranym jeden z najbardziej popularnych w dawnych czasach taniec ludowy. Organizatorami akademii były panie:
I. Boborowska, J. Graeser, A. Łukaszek, D. Zabielna.                                       (Dorota Zabielna)

linia-ruchomy-obrazek-0447