SP28 Zabrze

Świętowanie Dnia Niepodległości

linia-ruchomy-obrazek-0447

13 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia
z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać dramatyczne wydarzenia z czasów rozbiorów oraz wielu następnych dziesięcioleci, w czasie których Polacy podejmowali próby odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy IIIc, Va oraz VI b zaprezentowali piękne wiersze
o tematyce patriotycznej, upamiętniające wydarzenia
z przeszłości. Chór szkolny przypomniał najpiękniejsze polskie pieśni nawiązujące do historii naszego państwa. Uczniowie klasy IIId uatrakcyjnili akademię prezentując wszystkim zebranym jeden z najbardziej popularnych w dawnych czasach taniec ludowy. Organizatorami akademii były panie:
I. Boborowska, J. Graeser, A. Łukaszek, D. Zabielna.                                       (Dorota Zabielna)

linia-ruchomy-obrazek-0447