SP28 Zabrze

Udział w obchodach „Dnia św. Marcina”

linia-ruchomy-obrazek-0447

Tegoroczny Dzień Świętego Marcina rozpoczął się przy SP 31, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy tego wydarzenia. Przybyli członkowie Rady Dzielnicy, ksiądz proboszcz Zygfryd Sordon, Jan Pawluch – II Zastępca Prezydenta Miasta, mieszkańcy Rokitnicy, górnicza orkiestra dęta i … św. Marcin na koniu. Każde przybyłe dziecko zostało obdarowane kolorowym ołówkiem z drewnianą ozdobą, na dobry początek. Pojawiły się wspaniałe lampiony. Bardzo efektowny lampion miała uczennica naszej szkoły – Natalia Chrószcz z klasy I a. Zrobiła go własnoręcznie razem z mamą.
W Szensztacie, gdzie doszliśmy prowadzeni przez św. Marcina na koniu, miały miejsce występy dzieci, wspólne śpiewanie, rozstrzygnięcie konkursu, modlitwa, przemówienie p. Jana Pawlucha. Na końcu były rozdawane świętomarcińskie rogale.
Dzieci z naszej szkoły wyróżnione w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Dzielę się z bliźnim,
jak święty Marcin”:
II miejsce – Barbara Nawrat – Oddział Przedszkolny Biedronki
I miejsce – Agata Kandora – klasa I a
II miejsce – Cezary Drabik – klasa I a
wyróżnienie – Natalia Chrószcz – klasa I a
II miejsce – Wiktoria Nocuń – klasa III a

linia-ruchomy-obrazek-0447