Dzień: 2017-11-27

Klasa 5c w schronisku.

W sobotę, 25.11.  przedstawiciele klasy 5 c zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Biskupicach ogromną ilość darów. Były to głównie koce, które na pewno przydadzą się zimą. Na miejscu zabrali aż 11 piesków na długi spacer. Po powrocie do schroniska okazało się, że dwa pieski znalazły dom, jednego odnalazł jego poprzedni właściciel, a drugiego zaadoptowała nowa rodzina. Dlatego, mimo że nie obyło się bez łez pożegnania to: Dominika W., Daria, Wiktoria, Nataniel, Dominik, Dominika B., Tymon, Natalka i Oliwia stanęli na wysokości zadania i wykonali kawał dobrej roboty.                                                             (Danuta Ciesielska)

Sukces klasy Ib

Alicja Ostrowska i Julia Jakubczak  z kl. I b zakwalifikowały się do do drugiego etapu  XI miejskiego konkursu plastyczno-literackiego ” Kocham moją małą i wielką Ojczyznę”, który odbył się 22 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Zabrzu. Alicja Ostrowska zajęła II miejsce. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.           (Małgorzata Kuśmierczak)

„DENSIAKI NA PODIUM”

22 listopada szkolna grupa taneczna „Densiaki” wystąpiła na wojewódzkich konfrontacjach tanecznych w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie. Tegoroczny festiwal tańca przebiegał pod hasłem „ W krainie snów”, w związku z tym uczniowie  klasy 3 d zaprezentowali układ choreograficzny „Sen o pirackiej przygodzie” i wspólnie wytańczyli 2 miejsce. Tancerze otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe, a także dyplom dla całej grupy. Oby więcej tak owocnych występów. Zapraszamy do obejrzenia prezentowanego układu!  (Agnieszka Gleich)