Barbórka

4.12.2017 jak co roku od lat obchodziliśmy w naszej szkole górnicze święto – Barbórkę. Święto to stało się już tradycją naszej szkoły. Zapraszamy na nie górników w galowych strojach oraz rodziny górnicze. Uczniowie klas młodszych w barwnych, śląskich strojach (klasa II b, III a, III b) wraz z wychowawczyniami panią Iwoną Malinowską – Wolny, Ewą Rogacką i Jadwigą Szewczuk przygotowali uroczystą akademię z tej okazji. Dzieci przybliżyły krótką historię górniczego święta, postać Św. Barbary- patronki górników oraz przygotowały przedstawienie w gwarze śląskiej „Trzy świnki”. Nie zabrakło tańców śląskich ani biesiadnych, śląskich piosenek, które śpiewali wszyscy zebrani wraz ze szkolnym chórem, który przygotowała i prowadziła pani Agnieszka Łukaszek. Na koniec tradycyjnie dzieci złożyły serdeczne życzenia górnikom i wręczyły laurki. Po gromkim odśpiewaniu „Sto lat” wykonano pamiątkowe zdjęcia.
                                               (Jadwiga Szewczuk)