Dzień: 2017-12-22

Jasełka 2017

Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie wyrozumiali, bardziej życzliwi, zapominają
o wszystkich sporach i nieporozumieniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku , uczniowie naszej szkoły z kl. V a i IV a pod kierunkiem p. Iwony Boborowskiej i p. Anny Mazurkiewicz przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.
Oglądając przedstawienie odczuwało się wyjątkowy nastrój świąt Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzenia Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, król Herod, trzej królowie, piękne anioły i pasterze. Nie zabrakło również diabła.
Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, m. in.
w wykonaniu Julii Hiero, Natalii i Wiktorii Brożek tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Na koniec
w przepięknym tańcu wystąpiły uczennice klas III przygotowane przez p. Agnieszkę Gleich.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała
p. dyrektor Bożena Olichwer, która podziękowała aktorom oraz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

(Iwona Boborowska)