Dzień otwarty

Tradycją naszej szkoły stało się już organizowanie każdego roku Dnia Otwartego dla przyszłych uczniów i ich rodziców, aby mieli możliwość poznania naszej szkoły, spotkania z Dyrekcją i nauczycielami przed podjęciem ważnej decyzji dotyczącej wyboru szkoły. Zaproszeni goście zebrali się
1 marca 2018 r.o godzinie 17 w sali gimnastycznej, gdzie uroczyście przywitała ich pani dyrektor Bożena Olichwer. W krótkim wystąpieniu opowiedziała zebranym o szkole
i zaprosiła do wysłuchania uczniów a następnie zwiedzania szkoły. Swoje talenty muzyczne i taneczne prezentowali gościom uczniowie klas III i IV. Po części oficjalnej dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyły w różnorodnych zajęciach. W świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie wykonywały wesołe żabki. Następnie grały w szachy japońskie i bawiły się przy muzyce w sali, gdzie odbywają się zajęcia edukacji wczesnoszkolnej. Kolejny przystanek w spacerze po szkole to sala, w której odbywają się zajęcia regionalne, o których barwnie opowiadała prowadząca pani wicedyrektor Helena Maśnica. W dalszej części dzieci miały możliwość bezpośredniego poznania tablicy multimedialnej, na której wykonywały rysunki. Ostatnim punktem było uczestnictwo w króciutkich zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Na zakończenie wszyscy spotkali się w jadalni szkolnej, gdzie na dzieci czekał zdrowy, owocowy poczęstunek i drobny upominek. Rodzice natomiast mieli okazję do rozmowy z panią dyrektor i nauczycielami na nurtujące ich tematy związane z przyszłą edukacją ich dzieci.

(Jadwiga Szewczuk)