Dzień Janoscha

Z okazji urodzin Janoscha – Horsta Eckerta zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do świętowania. Dzieci słuchały czytanych przez uczniów klas trzecich bajek o Tygrysku i Misiu. Nawet najmłodsi – przedszkolacy, włączyli się do imprezy i uważnie słuchali czytanych bajek. Odbyło się również ilustrowanie wydarzeń bajki ,,Tygryskowa poczta” przez uczniów klas I-VII. Wykonane prace zostały wywieszone na szkolnym holu. Zorganizowano zabawę dydaktyczną ,,Śladami Janoscha”, polegającą na odszukiwaniu obrazków, napisów przez uczniów klas I-III. Natomiast uczniowie klas IV-VII odszukiwali koperty z zadaniami do wykonania (po niemiecku) związanych z bajkami Janoscha. W starszych klasach na zajęciach języka mniejszości narodowej odbywało się głośne czytanie bajek Janoscha, co było nagrywane przez nauczyciela – p.Dorotę Zakrzowską. Zarówno nagrania jak i rysunki posłużą do stworzenia filmiku pt. ,,Tygryskowa poczta”.
Uczniowie chętnie brali udział w organizowanych zabawach, cieszyły ich słodkie nagrody oraz mieli wielką radość z poszukiwania ukrytych zadań – zagadek. (Helena Maśnica)