SP28 Zabrze

Św.Jan Paweł II

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

22 maja br. w naszej szkole odbył się program słowno-muzyczny z okazji rocznicy urodzin naszego Wielkiego Rodaka – papieża Jana Pawła II. Program ten miał na celu przypomnienie uczniom postać Świętego. Uczennice klasy VI b przybliżyły życiorys Jana Pawła II, a także anegdoty które miały miejsce w czasie licznych spotkań papieża z wiernymi. Podczas przedstawiania przez uczennice życiorysu, katechetka prezentowała zdjęcia oraz film ukazujący życie Jana Pawła II, Jego bliskich oraz liczne spotkania papieża. Na ten dzień zaproszono do szkoły kapłana, który osobiście w swoim życiu spotkał Jana Pawła II, w Watykanie a także w Polsce. Podzielił się on z uczniami i nauczycielami swoimi przeżyciami z tych spotkań. Przedstawił także pamiątki, zdjęcia, które otrzymał od Jana Pawła II.                                                                                 (Anna Żerdzińska-Pszczółka)