SP28 Zabrze

Festiwal Piosenki Patriotycznej

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Maj jest miesiącem, w którym od kilku już lat wyrażamy poprzez organizację festiwalu swoją pamięć o takich wydarzeniach z przeszłości jak Konstytucja 3 maja czy zakończenie II wojny światowej w Europie. Oprócz najbardziej popularnych pieśni i piosenek patriotycznych przypomniane zostały w dostępnej formie wiadomości na temat okoliczności i przyczyn uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz najważniejsze informacje związane z II wojną.
Społeczność szkolna miała okazję wysłuchać łącznie 17 wykonań przeróżnych pieśni i piosenek. Niektóre z nich wzbogacone zostały dodatkowo tańcem, co zostało nagrodzone głośnymi brawami. Każde wykonanie poprzedzone było prezentacją krótkiej historii okoliczności powstania danego utworu.
(Koordynatorami festiwalu były panie: A. Łukaszek,
I. Boborowska, D. Zabielna.)