Jedz zdrowo – apel w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”

24 maja 2018r. odbył się w apel, podczas którego promowaliśmy wśród całej społeczności szkolnej zdrowy styl życia. Część artystyczną przygotowała pani Agnieszka Gleich wraz klasą 3d. Uczniowie zaprezentowali scenkę, dzięki której mogliśmy zobaczyć jak wielki wpływ na przyszłość człowieka mają dobre lub złe nawyki żywieniowe, a następnie uczniowie tej klasy zachęcili wszystkich do wspólnych ćwiczeń w rytm energicznej muzyki. Kolejnym punktem programu była wspólna lekcja dotycząca spożywanego w szkole drugiego śniadania. Dzieci, na przykładzie „ucznia Stefana” mogły zobaczyć ile cukru spożywają przez zaledwie kilka godzin pobytu w szkole. Pani Paulina Drzastwa wraz z panią Dyrektor i uczennicą Nelą Fieleborn kolejno odmierzały ilość cukru jaka znajduje się w produktach, które często widujemy u dzieci w śniadaniówkach. Pod koniec eksperymentu brzuch Stefana był wypełniony białą trucizną L Na zakończenie Stefan „opowiedział” jakie konsekwencje prawdopodobnie poniesie w przyszłości przez jego obecny styl odżywiania  Oby ten apel wyszedł wszystkim na zdrowie! (Paulina Drzastwa)

Promowanie zdrowej żywności w klasie II a