Dzień: 2018-06-09

Otwarcie boiska – dzień sportu

Uroczyste otwarcie boiska w Szkole Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy

Po wielu latach oczekiwań i licznych zabiegach pani dyrektor  Bożeny Olichwer  świętowaliśmy otwarcie wielofunkcyjnego obiektu sportowego, który powstał w ramach budżetu partycypacyjnego miasta Zabrza.

W dniu 6 czerwca 2018 roku na terenie naszej placówki wraz z licznie zgromadzonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło przedstawicieli  Urzędu Miasta Zabrza w osobie pana wiceprezydenta Jana Pawlucha, pani  naczelnik Wydziału Oświaty Ewy Wolnicy, naczelnika Wydziału Inwestycji Leszka Szczygielskiego, pani Honoraty Szindler, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, pani Barbary Garczyk,  pani Eweliny Lisaj, pana Marka Żywiołka i pana Jacka Szkarłata odbył się Dzień Sportu. Obecny na uroczystości ksiądz proboszcz Zygfryd Sordon dokonał poświęcenia obiektu. Zaszczycili nas również swoją obecnością pani Urszula Koszutska- dyrektor PPP w Zabrzu, pani Małgorzata Jasik – przewodnicząca Rady Rodziców i Sebastian Richter – absolwent naszej szkoły. Pod czujnym okiem zaproszonych realizatorów przedsięwzięcia, pana Michała Szołtyska – kierownika budowy, pana Bogdana Wydmańskiego – inspektora nadzoru, pana Andrzeja Misia – inspektora nadzoru instalacji sanitarnej, pana W. Karasa – inspektora nadzoru elektrycznego, po uroczystym przecięciu wstęgi pan Wiceprezydent zainicjował otwarcie boiska poprzez wykonanie rzutu do kosza. Po części oficjalnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowany program artystyczny, podczas którego wystąpili laureaci konkursów recytatorskich, tanecznych i wokalnych. W dalszej części dnia odbyły się zaplanowane rozgrywki sportowe między klasami. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z nowego boiska, pamiętając o  przyrzeczonych wcześniej uroczyście zasadach fair play podczas rywalizacji.                      (I. Boborowska, A. Mazurkiewicz, A. Mikulak-Szczodra)

Obchody  Dnia  Sportu

Podczas „Dnia Sportu” w naszej szkole odbył się już po raz drugi „Turniej gry w Warcaby”. Wzięli w nim udział reprezentanci każdej klasy. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad i wysokim poziomem gry.
Po przeprowadzonych rozgrywkach mistrzem klas I – III został Michał Buczek z klasy II a, natomiast mistrzem klas IV – VII został Kerem Özdoğan z klasy VI b. (Małgorzata Strugała)