Dzień: 2018-06-11

Graczki śląskie

W dniu 06.06.2018 zorganizowany został w naszej szkole konkurs gry w kapsle. Istnieje wiele rodzajów tej gry. Jednak u nas w szkole tradycyjnie odbył się „Wyścig pokoju!”. Zadaniem uczniów było pokonanie wymagającej trasy, składającej się z licznych zakrętów, zwężeń, przeszkód specjalnych oraz oryginalnych krzywych płytek. Zabawa przysporzyła uczniom wiele emocji oraz radości. Każdy uczestnik, który dotarł do mety otrzymał gromkie brawa publiczności. Celem konkursu było propagowanie dawnych gier i zabaw oraz dostarczenie uczniom ,,dużej porcji” dobrej zabawy. Wśród uczniów klas I-III wygrał – Olaf Pełka z klasy 3 c, drugie miejsce zajął Jakub Sołowij z klasy 3 a, natomiast uczeń z klasy 1 b – Sebastian Winkler zajął trzecie miejsce. Uczniowie klas IV-VII również brali udział w wyścigach, a klasyfikacja przedstawia się następująco: pierwsze miejsce zajął Kasper Kaczmarek z klasy 5 a, drugie miejsce zdobył  Kerem Özdoğan z klasy 6 b, a uczeń z klasy 7 a – Patryk Kubitzki wywalczył trzecie miejsce.

Wszystkim uczestnikom ,,Wyścigu pokoju” w naszej szkole GRATULUJEMY! Dnia 9.06.2018 podczas trwania pikniku rodzinnego odbyła się druga konkurencja, należąca do śląskich graczek – ,,heklowanie”,  czyli szydełkowanie. Tym razem uczestnicy nie byli tak entuzjastycznie nastawieni do konkurencji, gdyż niewielu z nas potrafi szydełkować. Nasi uczniowie, ich rodzice udowodnili, że są uzdolnieni i przystąpili do zabawy. Mistrzyniami ,,heklowania” zostały w kategorii klas I-III  – Martyna Kozioł z klasy 3 b,
w kategorii klas IV- VII – Martyna Sadlak z klasy 7 b. Natomiast w kategorii dorośli – Teresa Grochota – okazała się mistrzynią ,,heklowania”.

Jeszcze raz GRATULUJEMY wszystkim, którzy wzięli udział w naszych konkursach i zapraszamy za rok!

Organizatorki  (H.Maśnica, D. Zakrzowska)