Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Zabytki Rokitnicy – SP28 Zabrze

Zabytki Rokitnicy

W ramach realizacji tematyki zajęć regionalnych klasy drugie i trzecie udały się na wycieczkę po zabytkach Rokitnicy. W tym roku szkolnym udaliśmy się do kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. Wszystkich powitał proboszcz ks Zygfryd Sordon, który opowiedział historię budowy i wygląd kościoła. Dzieci zadawały bardzo wiele pytań, które dotyczyły dzwonów, witraży, obrazów, ołtarza. Przy wyjściu każde dziecko mogło zabrać ze sobą książeczkę o naszym kościele wydaną na stulecie parafii. W pięknie zadbanym otoczeniu kościoła, po zwiedzeniu jego wnętrza, dzieci przystąpiły do rysowania w plenerze. Efektem były prace plastyczne, które ukazały piękno tej budowli.
Dziękujemy proboszczowi parafii ks. Zygfrydowi Sordonowi za gościnność i przybliżenie nam historii naszego zabytku – kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa w Rokitnicy.
(Helena Maśnica i wychowawczynie klas II i III)