Dzień: 2018-06-20

SP 28 włącza się w kolejną akcję charytatywną.

W czerwcu Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował „mini sklepik” ze zdrową żywnością (wody, batoniki zbożowe, owoce). W ten sposób szkoła włączyła się do akcji charytatywnej, gdyż  cały dochód ze sprzedaży, został przeznaczony na wyjazd naszego absolwenta Pawła Jasika  do Nepalu. Pieniądze wpłaciliśmy na konto organizacji   https://zrzutka.pl/gw7pyk
Zachęcamy do indywidualnych wpłat!
Dokładniej o akcji napisał nam sam Paweł:

” Mam na imię Paweł i jestem byłym uczniem Szkoły Podstawowej numer 28 w Zabrze. Aktualnie kończę studia w Glasgow na The University of Strathclyde i w te wakacje – 15 lipca – wybieram się jako Wolontariusz do Nepalu na dwanaście tygodni.
Przez całe moje życie, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, zwracałem uwagę na to że często zatracam się w pośpiech codziennego życia, skupiając się wyłącznie na tym co muszę zrobić aby „odnieść sukces” w swoim życiu. Uważam, że ten coraz szybszy styl życia związany z naturą dwudziestego pierwszego wieku coraz rzadziej pozwala nam na skupienie się na drugim człowieku, a w szczególności na kimś kto jest w dużo gorszej sytuacji niż my sami lub na kimś kogo nawet nie znamy osobiście. Te spostrzeżenia dopadają mnie coraz częściej i choć wiem że indywidualnie nie zmienię świata chcę swoją działalnością dodać „cegiełkę” do fundamentów tych zmian postawionych przez liczne organizacje i wielu ludzi dobrej woli.
Osobiście łączę siły z Brytyjska organizacją VSO – Voluntary Service Organisation (https://vsointernational.org/), działającą od ponad sześćdziesięciu lat, aktualnie operująca w 24 krajach i jade na wolontariat do Nepalu. Wraz z grupą 10 innych wolontariuszy zostaniemy przypisani do jednej z trzech wiosek w rejonie Lamjung gdzie wraz z lokalną szkołą podstawową będziemy pracować nad podniesieniem poziomu edukacji szkolnej. Z naszej strony nacisk zostanie położony na język angielski, jak i szeroko rozumiane zagadnienia rozwoju osobistego. Szczególną uwagę będziemy kłaść na rozwój i edukacje dziewczynek, gdyż tradycyjnie nie jest im poświęcana taka sama uwaga jak chłopakom i są często zbywane na bok. Dodatkowo chciałbym wspomnieć iż jestem częścią 10 kohorty wysłanej do tego rejonu podkreślając systematyczność i konsekwentność całego przedsięwzięcia.
Osobiście już nie mogę się doczekać na tą wyprawę, bezsprzecznie będzie to niesamowite przeżycie! Wracam do Szkocji 30 Września i w niedalekim czasie po powrocie planuje wizytę w Polsce podczas której możecie mnie oczekiwać w jednej z waszych sal z wieloma, wieloma opowieściami! Do zobaczenia!”   (Paweł Jasik)