SP28 Zabrze

„Czerwony Kapturek ” po niemiecku.

linia-ruchomy-obrazek-0447

19.06.2018 po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się niesamowite wydarzenie.  Grupa uczniów klasy 6b ucząca się języka niemieckiego jako mniejszości narodowej wystawiła obcojęzyczny spektakl „Rotkäppchen”. Bajka braci Grimm na tyle przypadła uczniom do gustu, że postanowili oni stworzyć inscenizację. Grupa z wielką chęcią uczestniczyła w przygotowaniach. Uczniowie pieczołowicie uczyli się na pamięć swoich ról oraz kreatywnie tworzyli rekwizyty. Przedstawienie przebiegło w wyjątkowej atmosferze. Publiczność przyglądała się z zaciekawieniem aktorom, a dzięki niemieckiemu, polskiemu oraz śląskiemu narratorowi treść była zrozumiała. To właśnie ta mieszanka języków stanowiła element zaskoczenia dla widza – zarówno tego młodszego jak i starszego. Zgromadzona społeczność szkolna doceniła trud aktorów, bijąc gromkie brawa.

Na kolejne przedstawienie zapraszamy serdecznie za rok.

                           (Helena Maśnica, Dorota Zakrzowska)