Klasa 8 b bierze udział w marszu dla Niepodległej

07.11.2018 r. klasa 8b wzięła udział w „Marszu dla Niepodległej” zorganizowanego przez ZSO nr 12, połączonym z elementami gry miejskiej.  Uczniowie zaproszonych szkół spotkali się na placu kościelnym. Tam każda szkoła przystąpiła do pierwszego zadania, którym było przeprowadzenie resuscytacji. Nam przypadło ratowanie niemowlaka. Po wykonaniu tego zadania zaczął się marsz przerywany kolejnymi zadaniami.  Na poszczególnych przystankach   grupowo rozwiązywaliśmy testy historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz utworzyliśmy napis 100 -lecie, unosząc nad głowy białe i czerwone kartki. Przez cały czas marszu, aż do powrotu do szkoły liczyliśmy zrobione kroki, dzięki włączonej aplikacji „Krokomierz”. Nasza klasa zrobiła 10295 kroków.

(J. Brzozoń)

Marsz dla Niepodległej