Dzień: 2018-11-18

Hobbit – lekcja w VI b

W październiku klasa VI b uczestniczyła w cyklu lekcji z j. polskiego poświęconym powieści  fantasy J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam
i z powrotem
.” W celu przybliżenia uczniom lektury, nauczyciel przyporządkował ich do
4 grup, których zadaniem było ułożenie gier planszowych, związanych z powieścią. Oprócz tego, że uczniowie ćwiczyli różne kompetencje kluczowe, doskonale się bawili, wymieniając się swoimi wiadomościami z lektury oraz grając
w  wykonane przez siebie gry planszowe.

(Bożena Olichwer)

Opinie uczniów o lekcji:

„Moim zdaniem takie lekcje to bardzo interesujące przeżycie. Bardzo ciekawy pomysł na omówienie lektury „Hobbit”.” (Katarzyna G.)

„Ta lekcja była bardzo interesująca. Na pewno rozwinęła w nas zdolność do pracy w grupach, która jest potrzebna w przyszłości. Dzięki tej lekcji powtórzyliśmy sobie lekturę.” (Małgorzata L.)

„Moim zdaniem robienie gry planszowej do lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” było bardzo kreatywne. Każdy się dogadywał i razem się dobrze pracowało. Podobają mi się takie lekcje o oby było ich więcej.” (Jakub Ł.)

„Uważam, że robienie gry planszowej do lektury było bardzo ekscytujące oraz interesujące.” (Natalia B.)

„Ta lekcja była niesamowita. Takie lekcje są potrzebne uczniom.” (Aleksandra O.)

„Moim zdaniem taka forma lekcji jest potrzebna. Uczymy się na niej i więcej razy powtarzamy wiadomości z lektury. Uczymy się także pracy w grupie i poznajemy się nawzajem. Powinno być więcej takich lekcji.” (Kacper B.)

„Uważam, że gry, które stworzyliśmy w grupie są potrzebne, ponieważ one bardziej nas zbliżyły do Hobbita.” (Jakub K.)

„Omawiając lekturę „Hobbit” projektowaliśmy własne gry planszowe. Przez zabawę i późniejszą grę bardzo przybliżyliśmy sobie lekturę.” (Paweł B.)

„Z taką grupą mogę pracować. Wszyscy umieli i przeczytali lekturę „Hobbit”.” (Wioletta K.)

„Ta lekcja była bardzo ciekawa i chciałabym, aby było więcej takich lekcji związanych z lekturami.” (Julia J.)

„Nauczyliśmy się pracy w grupie i wspólnej zabawy
z przyjaciółmi.” (Mateusz Rz.)

„Ta lekcja była bardzo interesująca, dowiedziałam się wielu rzeczy, których zapomniałam o hobbicie. Bardzo podobała mi się ta lekcja, miło upłynął mi wtedy ten czas.” (Magdalena F.)

„Moim zdaniem taka lekcja powinna być częściej, ponieważ bardziej mi lekturę przybliżyła. Można było też pracować
w grupach. (Wojciech B.)

„Ta lekcja była bardzo interesująca, ponieważ było dużo emocji. Trafiłam na najlepszą grupę, która mogła być. Takie lekcje powinny być w szkole bo jest to praca w grupie
i uczymy się pracować z ludźmi.” (Natalia W.)

„Ta lekcja bardzo mi się podobała ponieważ uczyliśmy się przez zabawę.” (Wiktoria R.)