Dzień: 2018-11-27

Mniejszość Niemiecka w Bibliotece Austriackiej.

26.11.2018 r. grupa uczniów z klas piątych oraz szóstych wzięła udział w lekcjach bibliotecznych. Radosna młodzież zebrała się tuż przed godziną 8.00 w szkole, aby po kilku chwilach znaleźć się już w autokarze do Opola. Po dotarciu do Biblioteki Austriackiej uczniowie wzięli udział w wykładach poświęconych obrzędom bożonarodzeniowym w krajach niemieckojęzycznych. Dzieci poznały również historię powstania najstarszej kolędy „Cicha noc / Stille Nacht”.  Najbardziej jednak zainteresował uczniów ostatni tego dnia wykład „Niemcy bliżej”, który zawierał dane geograficzne, polityczne, historyczne oraz ciekawostki z życia dnia codziennego. Młodzież miała okazję pochwalić się zdobytą już wiedzą oraz skonfrontować ją z nowymi informacjami. Zadowoleni uczniowie wrócili z nowymi informacjami do Zabrza w godzinach popołudniowych.

D. Zakrzowska,
L. Konieczny