Spotkanie z lekarzami

W dniach 29-31.01.2019 r., w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie, odbyły się w naszej szkole prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania oraz szkodliwości hałasu. Pogadankę z uczniami przeprowadził dr Mikołaj Galus i dr Anna Wiśniewska – lekarze z rokitnickiej przychodni. W trakcie spotkania nasi goście opowiedzieli uczniom klas IV-VIII jakie produkty powinni spożywać, a jakich się wystrzegać oraz jak komponować posiłek, aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych.  Lekarze uświadomili nas również o zagrożeniach płynących z długotrwałego przebywania w hałasie spowodowanym m.in. słuchaniem głośnej muzyki przez słuchawki. Dowiedzieliśmy się także jak dbać o zdrowy sen i wiemy już, że korzystanie z telefonu komórkowego tuż przed pójściem spać nie jest najlepszym pomysłem.Dziękujemy lekarzom za pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków u naszych uczniów! (Paulina Drzastwa)