SP28 Zabrze

Dzień Janoscha

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Janoscha

19 marca 2019 roku został zorganizowany w naszej szkole Dzień Janoscha. Przygotowano różnorodne zadania oraz zabawy dla uczniów klas 1-8.

Klasy I-III

Adresat Działanie Data, miejsce i godzina
KLASY I-III „Ach jak cudowna jest Panama” – czytanie bajki / słuchanie audiobooka 18-22.03.2019 – na lekcjach języka mniejszości narodowej, zajęć regionalnych
KLASY I-III Konkurs plastyczny „Kolorowe zwierzątka Janoscha” (w klasach) 18-22.03.2019 – na lekcjach języka mniejszości narodowej, zajęciach regionalnych
KLASY I-III Zabawa dydaktyczna ,,Śladami Janoscha” poszukiwanie przez uczniów obrazków, napisów związanych z książkami Janoscha 19-22.03.2019 w czasie przerw uczniowie odszukują obrazki, napisy ukryte na korytarzach szkolnych.

Klasy IV-VIII

Adresat Działanie Data, miejsce i godzina
KLASY IV- VIII „Kim był Janosch? ” – prezentacja postaci Janoscha, prezentacja bajki lub audiobooka. 19.03.2019, od godziny 8.50  do 9.35
KLASY IV-VIII Konkurs plastyczny „Tworzenie komiksów” na podstawie audiobooka, bajki oraz kserówek. Wybrane scenki uczniowie znajdują na otrzymanych kartkach. 19.03.2019, od godziny 9.45  do 10.35 konkurs na świetlicy szkolnej dwuosobowych zespołów klasowych
KlASY IV-VIII Zabawa dydaktyczna ,,Śladami Janoscha” poszukiwanie przez uczniów kopert z zadaniami do wykonania (po niemiecku) związanych z bajkami Janoscha. 19-22.03.2019 w czasie przerw uczniowie odszukują koperty ukryte na korytarzach szkolnych.

 

 Uczniowie znaleźli wszystkie ukryte w szkole zagadki, stworzyli komiks do bajki „Ach, jak cudowna jest Panama”.  Przez najbliższy tydzień społeczność uczniowska  oraz rodzice będą mieli okazję podziwiać wykonane przez uczniów prace. Wszystkich uczniów naszej szkoły, a szczególnie najmłodszych,  zapraszamy do biblioteki szkolnej po wypożyczenie bajek Janoscha. (H. Maśnica, D. Zakrzowska)

linia-ruchomy-obrazek-0447