SP28 Zabrze

Historia i zabytki Rokitnicy

linia-ruchomy-obrazek-0447

 18 marca 2019 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce w ramach zajęć z języka mniejszości narodowej. Radośni uczniowie mieli okazję poznać lokalne zabytki oraz historię swojego miejsca zamieszkania. O historii Rokitnicy opowiadała nauczycielka języka mniejszości narodowej Lilianna Konieczny. Uczniowie na bieżąco testowali swoją wiedzę dzięki użyciu aplikacji na telefony komórkowe. Późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły, gdzie czekało zadanie specjalne, które uczniowie wykonali bezbłędnie.  Spacer po Rokitnicy dla wszystkich był wielką atrakcją i okazją zdobycia wiedzy w nietypowy sposób.                                                        (D. Zakrzowska, L. Konieczny)

Linki do zadań:

Zadanie1
Zadanie2
Zadanie3
Zadanie4

linia-ruchomy-obrazek-0447