Dzień: 2019-03-24

SP 28 wita WIOSNĘ!

Kochasz dzieci, nie pal śmieci! – w  pierwszy dzień wiosny klasa  VI b wypędza smogowe potwory z Rokitnicy

21 marca 2019 r.,  wraz z uczniami ZSO nr 12 w Zabrzu oraz przedstawicielami pozostałych placówek oświatowych w Rokitnicy,  uczestniczyliśmy w dzielnicowej akcji ekologicznej. Wspólna  inicjatywa miała na celu upowszechnienie  informacji dotyczących   wpływu  produktów  codziennego  użytku i  smogu na  środowisko.  Nasi starsi koledzy zorganizowali  3 stanowiska informacyjne, w  których prezentowali  w  ciekawy i przystępny sposób treści związane, m.in. z chemią w żywności, produkcją ubrań i plastiku. Uczniowie naszej szkoły przygotowali  tematyczne plakaty i hasła – wyraz walki ze smogiem. Otrzymaliśmy w prezencie jeden ze  stojaków  rowerowych, które ZSO nr  12 zakupił dzięki udziałowiw projekcie „Eko Śląskie”. Dziękujemy za zaproszenie na wspaniałą imprezę środowiskową.               (Renata Urban – nauczycielka przyrody i geografii)

Klasa IIIa w Castoramie na warsztatach

W piątek 22 marca 2019 uczniowie z klasy III a wybrali się na wycieczkę do Castoramy w Tarnowskich Górach. Po raz kolejny i ostatni niestety wzięły udział w warsztatach ekologicznych. Najpierw poznały drogę drewna od małej sadzonki z lasu do sklepu. Następnie z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do złożenia drewnianego stojaka na kubki i szklanki. Wbijały gwoździe, sklejały uchwyty i tak powstał stojak, który farbami pomalowały na różne kolory. Później dzieci poszły na krótką wycieczkę po sklepie. Poznały pracę osób pracujących w sklepie od biura po obsługę kasy. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni i obdarowani wspaniałymi prezentami z logo Castoramy.

(I. Dąbkowska)