SP28 Zabrze

SP 28 wita WIOSNĘ!

linia-ruchomy-obrazek-0447

linia-ruchomy-obrazek-0447

Kochasz dzieci, nie pal śmieci! – w  pierwszy dzień wiosny klasa  VI b wypędza smogowe potwory z Rokitnicy

linia-ruchomy-obrazek-0447

21 marca 2019 r.,  wraz z uczniami ZSO nr 12 w Zabrzu oraz przedstawicielami pozostałych placówek oświatowych w Rokitnicy,  uczestniczyliśmy w dzielnicowej akcji ekologicznej. Wspólna  inicjatywa miała na celu upowszechnienie  informacji dotyczących   wpływu  produktów  codziennego  użytku i  smogu na  środowisko.  Nasi starsi koledzy zorganizowali  3 stanowiska informacyjne, w  których prezentowali  w  ciekawy i przystępny sposób treści związane, m.in. z chemią w żywności, produkcją ubrań i plastiku. Uczniowie naszej szkoły przygotowali  tematyczne plakaty i hasła – wyraz walki ze smogiem. Otrzymaliśmy w prezencie jeden ze  stojaków  rowerowych, które ZSO nr  12 zakupił dzięki udziałowiw projekcie „Eko Śląskie”. Dziękujemy za zaproszenie na wspaniałą imprezę środowiskową.               (Renata Urban – nauczycielka przyrody i geografii)

linia-ruchomy-obrazek-0447