SP28 Zabrze

Wyróżnienia w konkursie ekologicznym „Druga młodość pani Torebki”!

linia-ruchomy-obrazek-0447

27.03.2019 r.  w SP nr 20 w Zabrzu – Biskupicach odbył się II etap  konkursu ekologicznego „Eco Ja, Eco TY” pod hasłem „Druga młodość pani Torebki”.  Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów, którzy uzyskali  co najmniej  70% punktów  z testu
o tematyce ekologicznej   w etapie szkolnym.Ich zadaniem było wykonanie   przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych. Komisja konkursowa doceniła  „Ekopelusz”  Marty Węglarz ( z klasy VIII b)
i  „Siedzisko” z opony Aleksandry Gałki
(z klasy VII a). Projekty  uzyskały  podwójne wyróżnienia.  Wyróżniono również karmnik – „Domek  l(o)tniskowy dla ptaków” autorstwa  Natalii Grajcar (z klasy VII b).  Interesujące prace konkursowe zaprezentowali  także:  Wiktoria („Organizer – poskramiacz  biurkowego bałaganu”),  Kerem („Kopertówka”) i  Mirek  („Pojemnik na herbatę – Zero Waste”) – wszyscy z klasy VII b.

(Renata Urban- nauczycielka przyrody
i geografii)

linia-ruchomy-obrazek-0447