SP28 Zabrze

Zwiedzamy Kotlinę Kłodzką

linia-ruchomy-obrazek-0447

13,14,15 maja 2019 r. klasa 6 b i 8 b zwiedzała piękne zakątki Gór Stołowych. Przez te trzy dni udało się zwiedzić Twierdzę Kłodzką,
w Dusznikach Zdrój – Muzeum Papiernictwa (tam każdy uczeń wykonał swoją kartkę papieru czerpanego). W Kudowie – Czernej dużym przeżyciem było oglądanie Kaplicy Czaszek, w Wambierzycach zwiedzaliśmy piękną Bazylikę i Górę Kalwarię. Następnie „przeciskaliśmy się” między Błędnymi Skałami. Dla niektórych było to naprawdę duże wyzwanie. W ostatnim dniu zwiedziliśmy gospodarstwo, w którym uprawia się ekologiczną aronię. Można było tam kupić ich wyroby a także podziwiać zgromadzone figurki aniołów (przeszło 3 tysiące sztuk).
W drodze powrotnej odwiedziliśmy średniowieczną osadę górniczą i Kopalnię Złota. Trzykrotnie w czasie pobytu mieliśmy okazję skosztować leczniczych wód mineralnych, z których ten rejon słynie. Natomiast w ośrodku mogliśmy skorzystać
z bogatego zaplecza sportowego i „wyszaleć się” na dyskotece.

(Jolanta Brzozoń)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447