Kicaj Zdrowo 2019r.

Podsumowanie projektu ,, Kicaj zdrowo w tym roku pod hasłem ekologiczne kicanie.

Jak co roku programem profilaktyczno – edukacyjnym „Kicaj zdrowo” zostali objęci uczniowie, klas I-III, zabrzańskich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad nim objęła Pani Prezydent Miasta Zabrze oraz  Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Tegoroczna XI Miejska  Konferencja profilaktyczna ,,Ekologiczne kicanie” odbyła się 6 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury GUIDO na której obecni byli przedstawiciele władz miejskich , koordynatorzy programu oraz przedstawiciele uczniów z 32 zabrzańskich szkół.  Naszą placówkę reprezentowała  Anna Kostka i Małgorzata Staroń z kl. II a. Uczennice przedstawiły podjęte działania  profilaktyczne, ekologiczne i upcyclingowe , które były podejmowane  przez naszych uczniów. Pani metodyk Marzena Oterman przedstawiła dane statystyczne projektu , zaprezentowała filmiki i slajdy multimedialne , na których szkoły prezentowały swoje całoroczne działania. Miłym akcentem było smakowanie ekologicznych, zdrowych a zarazem bardzo smacznych potraw, które gościły na stoiskach  placówek .  Na zakończenie każda placówka otrzymała certyfikaty z rąk władz miasta Zabrze, w tym roku wręczał je pan wiceprezydent Krzysztof Lewandowski. (koordynator projektu Anna Derela)