SP28 Zabrze

PIERWSZAKI POZNAJĄ BEZPIECZNY INTERNET Z DRUŻYNĄ SIECIAKÓW

linia-ruchomy-obrazek-0447

We wrześniu dla uczniów klas pierwszych zorganizowano warsztaty dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.  Warsztaty prowadziła p. Zuzanna Bizuk, psycholog z Poradni  Psychologiczno- Pedagogicznej w Zabrzu.

 Głównym celem zajęć było propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci w oparciu o kreskówkę „Sieciaki” . W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia niesie Internet oraz jak bezpiecznie z niego korzystać. Wspólnie bohaterami kreskówki poznały cztery zasady bezpieczeństwa w Internecie:

  • nie  podawaj swoich danych osobowych,
  • nie ufaj osobom poznanym w sieci,
  • mów, jeśli coś będzie nie tak,
  • zabezpiecz swój komputer programem antywirusowym.         ( J. Maciejewska)

linia-ruchomy-obrazek-0447