Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Wolontariusze z Sierra Leone – SP28 Zabrze

Wolontariusze z Sierra Leone

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole osoby pracujące na misjach. Tym razem byli to młodzi ludzie z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze Świętochłowic wraz z opiekunem ks. Jarosławem Wnukiem. W minione wakacje wyjechali na pięciotygodniowy letni obóz misyjny do Sierra Leone w Afryce  Zachodniej aby pomagać dzieciom i młodzieży w ośrodkach opiekuńczych. Podczas spotkań z klasami szóstymi, siódmymi i ósmymi dzielili się swoimi doświadczeniami z tego wyjazdu. Najpierw opowiedzieli o swoich początkach pracy w wolontariacie oraz o przygotowaniach do wyjazdu. Następnie z wielkim entuzjazmem dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy w Sierra Leone. Zwrócili uwagę naszych uczniów na trudy, które muszą pokonywać ich rówieśnicy: bezdomność, głód, ciężka praca, brak możliwości chodzenia do szkoły. Nasi uczniowie mogli tę sytuację skonfrontować z własnym życiem, które przecież jest o wiele łatwiejsze niż życie rówieśników w Sierra Leone, a często  przez wielu niedoceniane. Wolontariusze podkreślali, że nic nie daje tyle radości ile czynienie dobra dla innych. (M. Strugała)