SP28 Zabrze

Spotkanie z Misjonarzem z Filipin

linia-ruchomy-obrazek-0447

31.10.2019 r. z okazji ustanowienia przez papieża Franciszka miesiąca października Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, odbyło się w naszej szkole spotkanie z misjonarzem z Filipin. Misjonarz – Brat Grzegorz opowiadał uczniom o swoich przygotowaniach do wyjazdu, o poznawaniu kultury Filipin,
o nauce języka poza granicami kraju, a także
o doświadczeniach swojej pracy misyjnej.
Pracował jako wykładowca na uniwersytecie, a także wśród „dzieci ulicy” – dzieci porzuconych przez dorosłych i wysłanych na ulice w celu zdobywania pożywienia i życia na własny rachunek, organizował dla tych najbiedniejszych dzieci pomoc, wsparcie materialne jak i duchowe. Misjonarz spędził 20 lat na misjach. (A. Żerdzińska – Pszczółka)

linia-ruchomy-obrazek-0447