SP28 Zabrze

Klasy trzecie w Kolejkowie

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wycieczka do Kolejkowa w Gliwicach

Uczniowie z  klasy 3 a i 3 b  23 października wybrali się do Kolejkowa w Gliwicach. Mogli tam obejrzeć największą makietę kolejową w Polsce, która zabrała każdego z nich
w niezwykłą podróż. Znajduje się tam 3200 figurek, 460 metrów torowiska, 235 budynków, 200 samochodów, 58 wagonów i 12 pociągów. Wśród tysiąca miniaturek mogli  znaleźć Braci Wright podczas budowy pierwszego samolotu, sceny rodem z Dzikiego Zachodu czy wypłynąć w rejs statkiem Western River. W miniaturowym świecie mogli przeżyć wiele dni i nocy a to wszystko za sprawą zmieniających się pór dnia. Dzień trwa tu 9 minut a noc 4 minuty. Wówczas na całej makiecie zapalają się latarnie a wtedy oczom ukazuje się inna rzeczywistość mieszkańców miniaturowego świata. Można zobaczyć makietę Legolandii – największy park rozrywki
w Chorzowie, Hutę Pokój w Rudzie Śląskiej – symbol polskiego hutnictwa, Nikiszowca – osiedla robotniczego, Szkoły Magii
w Teatrze Miejskim w Gliwicach,  Zamku w Będzinie, Dworca
w Gliwicach. W Kolejkowie padał prawdziwy deszcz. Jest to jedyna taka makieta, która posiada takie zjawisko atmosferyczne. Skłębione nad miastem chmury, zaskoczyły dzieci nie tylko padającym deszczem, ale i „prawdziwymi” efektami towarzyszącymi  burzy. Nasi Milusińscy z niechęcią rozstawali się z tym fantastycznym i kolorowym światem. Zachęcamy do odwiedzenia Kolejkowa w Gliwicach i przeżycia niezapomnianej przygody!!!!   

(Anna Derela)

linia-ruchomy-obrazek-0447