SP28 Zabrze

Sukces w konkursie Twardowskiego

linia-ruchomy-obrazek-0447

Piękne spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

22.10. 2019 r. odbył się Konkurs Recytatorski „Twórczość ks. Jana Twardowskiego w poezji i prozie” skierowany do uczniów klas I – III.  Co roku konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zabrzańskich szkół podstawowych. W tym roku zgłosiło się ponad 30 osób z 10 szkół zabrzańskich. Poziom uczestników był bardzo wysoki Jury,
w skład którego wchodzili nauczyciele z różnych szkół, miało niemały problem w wyłonieniu najlepszych. Jednak regulamin jest nieugięty i można było wybrać tylko 9 spośród wszystkich uczestników. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły a mianowicie: I miejsce na poziomie klas drugich zdobył Dawid Gawoł – przygotowany przez panią mgr Ewę Rogacką, II miejsce na poziomie klas trzecich Małgorzata Staroń – przygotowana przez panią mgr Annę Derelę                    (Anna Derela)

linia-ruchomy-obrazek-0447