SP28 Zabrze

Klasa IIIb na Akademii Filmowej

linia-ruchomy-obrazek-0447

29 listopada 2019r. pojechaliśmy do Multikina na Akademię Filmową. Podczas spotkania z prawdziwą aktorką dowiedzieliśmy się, jak powstaje film i poznaliśmy zawody związane z filmem (aktor, reżyser, klapser, operator kamery, oświetleniowiec,dźwiękowiec, scenarzysta, itp.). Zobaczyliśmy przeróżne rekwizyty wykorzystywane na planie filmowym. Tajemnicze włochate futerko okazało się być osłoną na mikrofon, którą zakłada się podczas wiatru, by wyciszyć szumy. Na zakończenie obejrzeliśmy film „Paddington2”, który naszym zdaniem miał kilka morałów. Oto nasze propozycje:
-Warto mieć przyjaciół.
-Dobro powraca.
-Pracowitością i wytrwałością można wiele osiągnąć.
Nasza Pani zrobiła nam egzamin z umiejętności korzystania ze środków komunikacji miejskiej i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Prawie wszyscy zdaliśmy egzamin celująco lub bardzo dobrze 🙂 Klasa III b

linia-ruchomy-obrazek-0447