Dzień: 2019-12-07

Klasy I na spotkaniu ze św. Mikołajem

W piątek 6 grudnia 2019 uczniowie klasy 1 a i 1 b wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu Mikołaja. Dotarły do BAWIALNI „DYŚ” w Zabrzu. Świetnie się bawiły w basenach z piłeczkami, batucie, aż w pewnym momencie zjawił się niespodziewany gość. Dzieci przywitały Mikołaja z radością, zaprosiły do wspólnego zdjęcia i powiedziały wierszyk. W trakcie zabawy był poczęstunek. Czas w bawialni szybko minął. Wszyscy trochę zmęczeni i bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.                         (I. Dąbkowska)

Odwiedziny św. Mikołaja

06 grudnia jak zwykle naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Mikołaj w towarzystwie aniołka, elfa no i oczywiście wesołego diabełka odwiedzał kolejne klasy. Z wielkiego worka wyjmował i wręczał dzieciom prezenty. W zamian dzieci śpiewały mu kolędy a nawet niektórzy tańczyli! (J. Kiwic)

Wycieczka kl.4a i 5a

Z okazji minionej „Barbórki” klasy  4a i 5a  06.12. zwiedziły Sztolnię „Królowej Luizy. Na samym początku każdy dostał kask. Zwiedzanie zaczęliśmy od łaźni łańcuszkowej. Następnie zaszliśmy schodami do sztolni. Dzieci poznały historię św. Barbary, zapoznały się z ciężką pracą górników. Zobaczyły jakimi narzędziami kiedyś pracowano. Spróbowały własnych sił przecinając pal drewniany czy próbując samodzielnie ze ściany pozyskać trochę węgla. Na koniec przejechały się kolejką „Karlik”. Umorusani jak prawdziwi górnicy, windą wyjechaliśmy na powierzchnię. Wycieczka dzieciom bardzo się podobała. (J. Kiwic)

Wycieczka klas III

5 grudnia 2019r. klasa III a i klasa III b pojechały na wycieczkę do Sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu. Nasza trasa podziemna obejmowała wyrobiska kopalniane na głębokości 36m. Podczas zwiedzania natknęliśmy się na Skarbnika, który opowiedział nam, jak to dawniej dzieci w naszym wieku pracowały w kopalni. Pan przewodnik oprowadził nas chodnikami górniczymi, zobaczyliśmy maszyny do wydobywania węgla i poznaliśmy warunki pracy górników w dawnych czasach. Największą atrakcją wycieczki była jednak przejażdżka kolejką podziemną”Karlik”. Bardzo nam się ta wycieczka podobała. (Małgorzata Kuśmierczak)

Mikołajki w klasie 2a

Klasa II a spędziła tegoroczne mikołajki  w  Bajkowym  Labiryncie w Centrum Handlowym  Platan w Zabrzu. Czekały tam  na dzieci różne  atrakcje.  Był gigantyczny tor Ninja Park, wielopoziomowa konstrukcja zabawowa, a nawet knoocker, czyli  system interaktywnej rozrywki łączący aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. Wystarczyło trafiać piłeczką w animacje komputerowe pojawiające się na interaktywnej ściance. Po wyśmienitej zabawie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas paczki, które rano przyniósł szkolny Mikołaj. 6 grudnia to dzień pełen atrakcji.                                           (Ewa Rogacka)